Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Deny from all Sztućce do pizzy - Pizzeria

Sztućce do pizzy

Choć według Włochów, a przede wszystkim neapolitańczyków pizzę powinno jeść się wyłącznie przy pomocy dłoni, w wyposażeniu każdej pizzerii muszą znaleźć się sztućce do pizzy. O zakupie specjalnego noża i widelca służących do jedzenia najsłynniejszego włoskiego specjału, powinni pomyśleć także wszyscy prawdziwi miłośnicy domowej pizzy.

Specjalny nóż do pizzy czy innowacyjne nożyczki?

Obrotowy nóż z okrągłym ostrzem to najpopularniejszy z przyrządów do krojenia pizzy. Taki nóż pozwala na proste krojenie ciasta i wyłożonych na nim dodatków. Pizza nie rozpada się i zachowuje apetyczny wygląd. Warto wybrać nóż wykonany z nylonu, który pozwala na bezpieczne cięcie pizzy bezpośrednio na blasze bez ryzyka jej zarysowania i uszkodzenia. Istotne jest także, by nóż można myć w zmywarce. Inny rodzaj noża do pizzy ma bardziej tradycyjny kształt, jest zakończony ząbkami i posiada profil, dzięki któremu można łatwo utrzymać go w dłoni. Wśród sztućców do pizzy możemy znaleźć także specjalne nożyczki do krojenia. Są bardzo praktyczne – ostre, ale jednocześnie bezpieczne. Stanowią innowacyjne połączenie łopatki i noża do pizzy.

Zestawów sztućców do pizzy

W sklepach z przyrządami gastronomicznymi oprócz noży znajdziemy również całe zestawy sztućców do pizzy. W ich skład wchodzą: nóż i widelec do pizzy. Cechuje je wysoka jakość wykonania i estetyczny wygląd. Takie sztućce przydadzą się nie tylko w restauracji, ale także w domowej szufladzie kuchennej. Warto wybrać sztućce do pizzy zrobione z polerowanej stali nierdzewnej, której nie straszna jest korozja. Dobrze, jeśli nóż i widelec odpowiednio leżą w dłoni, dzięki czemu jedzenie pizzy podawanej gościom w restauracji czy przygotowanej w domu będzie wygodniejsze i przyjemniejsze.

A może jednak rękami?

Zgodnie z włoską tradycją pizzę powinno jeść się wyłącznie rękami, bez użycia sztućców. Specjalny nóż potrzebny jest tylko do podzielenia drożdżowego placka na trójkąty. A dlaczego rękami? Według mieszkańców Italii spożywanie pizzy w ten sposób jest najprzyjemniejsze. Nie tracimy czasu na krojenie pizzy przy pomocy noża i widelca, tylko od razu wkładamy jej kawałki do ust. A potem możemy bezkarnie oblizać palce…

Co jeszcze oprócz sztućców do pizzy?

Jak już zauważyliśmy, niezależnie od tego czy będziemy jeść pizzę przy pomocy sztućców, czy rąk, warto zaopatrzyć się w specjalny nóż do krojenia ciasta drożdżowego. Jakie jeszcze przyrządy powinien mieć w swoim domu zagorzały miłośnik domowej pizzy? Co powinno znaleźć się w wyposażeniu właściciela pizzerii? W sklepach gastronomicznych znajdziemy bogaty asortyment akcesoriów dedykowanych do przyrządzania i podawania tego włoskiego przysmaku. Możemy wybierać pomiędzy blachami i kamieniami do pieczenia, deskami, łopatkami i talerzami służącymi do serwowania drożdżowych placków a także stojakami i tackami na pizzę.